Склад Драміна®:

1 таблетка містить дименгідринату 50 мг;

Дія Драміни®:

дименгідринат, який міститься у Драміні®, уповільнює дію певних нейротрансміттерів (acetylcholine), які відповідають за комунікацію мозку з вестибулярним апаратом. Іншими словами, препарат Драміна® блокує передачу сигналів, щовикликають у людинизапаморочення, нудотутощо, з вестибулярногоапарату в центральнунервову систему. Завдяки цьому Драміна® запобігає виникненню неприємних відчуттів, що є симптомами морської хвороби, таких як втрата орієнтації, сонливість, запаморочення, нудота, блювота.

Після перорального застосування дименгідринат всмоктується швидкоі зменшує збудливість блювального центру центральної нервової системи. Максимальнаконцентрація у плазмі крові досягається через 15-30 хвилин після прийому і зберігаєтьсяпротягом 4-6 годин. Приблизно 98–99 % дименгідринату зв'язується з білками плазми крові. Метаболізм дименгідринату здійснюється в основному у печінці. Виділяється з організмупротягом 24 годин, переважно у вигляді метаболітів, у меншій кількості - у незміненомувигляді нирками. Період напіввиведення з плазми крові - майже 5-10 годин.

Цікаво!

Діючу речовину препарату Драміна® (дименгидринат) було відкрито в 1949 р. американськими лікарями Dr. Leslie H. Gay і Dr. PaulCarliner. Як часто траплялося в історії медицини, це відкриття було випадковим. Під час тестів лікарі помітили, що таблетки дименгідринату попередили у пацієнта симптоми закачування в машині. Новий препарат (йому дали комерційна назва Драмамін) одразу ж знайшов пацієнтів – пасажирів корабля «Генерал Баллоу», який прямував з Нью-Йорка в Бремерхавен (Німеччина). Під час суворого переходу через Атлантичний океан, що супроводжувався штормами, всього 2% пасажирів страждало від морської хвороби. Ця «історія про перемогу над морською хворобою, що мучила мільйони мандрівників» відкрила нові горизонти всім, хто пересувався на кораблях, адже в той час це був головний вид транспорту, який зв'язував країни і континенти. Тому відкриття препарату від морської хвороби було подією величезної важливості.