children

Вестибулярний апарат

Згідно з визначенням Великого Енциклопедичного Словника, вестибулярний апарат (від лат. Vestibulum - переддень) - це "орган почуттів у хребетних тварин і людини, що сприймає зміни положення голови і тіла в просторі, а також напрямок руху» . 

Вестибулярний апарат і закачування

head

Рецептори вестибулярного апарату реагують на прискорення і зміни руху тіла і передають сигнали про силу і характер цих прискорень до нашого мозку.

Наприклад, при пересуванні в ліфту ми відчуваємо напрямок руху (вгору або вниз) і швидкість зупинки ліфта (плавно або різко). Рецептори вестибулярного апарата дуже чутливі до рухів, я повторюються тривалий час (хитавиця під час шторму), а також до рухів з надзвичайними прискореннями (зліт літака). Тому такі рухи призводять до закачування (морської хвороби).

Інша причина закачування - конфлікт між сигналами, які надходять в центральну нервову систему з вестибулярного апарату та органів зору. Наприклад, такий конфлікт може виникнути в момент качки, коли людина знаходиться всередині корабля (в каюті) і не бачить горизонт. Вестибулярний апарат реєструє рухи, які повторюються, а очі бачать нерухомі предмети в каюті.

Стійкість до закачування і тренування вестибулярного апарату

head

Стійкість до морської хвороби залежить від віку і навіть від статі. Жінки частіше страждають від морської хвороби, ніж чоловіки того ж віку. Але найбільше від закачування в транспорті страждають діти від 2 до 12 років (у цьому віці заколисує 58% дітей). З 12 років стійкість до закачування зростає. Більшість людей звикає до вестибулярних стимуляцій і перестає реагувати на повторно діючі подразники. Приблизно у 5-10% такого звикання не настає, і вони страждають від морської хвороби протягом всього свого життя. Хоча в особливо несприятливих умовах (при сильній хитавиці) знудити може будь-якого, навіть бувалого моряка.

Для людей, які страждають від захитування, створений препарат Драміна. Драміна допомагає в боротьбі з симптомами морської хвороби дорослим і дітям з 2х років.

драмина